Příběhy odvahy

Chcete se pustit do změny ve vašem okolí? Láká vás možnost rozvíjet občanskou společnost ve vašem regionu nebo se podílet na zlepšení kvality životního prostředí? Inspirujte se příběhy našich grantistů. Těch, kteří se do svých projektů pouští s nasazením a s odvahou. A připojte se k nám!


Příběhy odvahy členů konsorcia programu Active Citizens Fund


 

Kristýna Menclová: Máme rádi dobrodružství, překvapení a výzvy

Zkoušet nové věci, hledat a rozvíjet vlastní potenciál i zažívat nečekané výzvy – to chce často hodně odvahy. Účastníci akcí Prázdninové školy Lipnice o tom jistě vědí své. Organizace v rámci svého projektu „Prázdninovka buduje síť podporovatelů“ usiluje o vznik dlouhodobé komunikační strategie. Jak projekt přispěje k tomu, aby se nám v Česku žilo lépe? Odpovídá výkonná ředitelka Kristýna Menclová.

Barbora Hořavová: Neziskové organizace projevují odvahu každý den

Posláním Nadace OSF je podpořit živou občanskou společnost a jejím prostřednictvím rozvíjet stát, kde mají všichni rovné šance a zapojují se do dění ve svém okolí. Organizace se zaměřuje na aktuální potřeby neziskového sektoru a nebojí se kontroverzních a opomíjených témat, prosazuje rovné šance ve vzdělávání i ve využívání příležitostí současného světa. Spolu s Výborem dobré vůle a Skautským institutem je součástí konsorcia, které spravuje program Active Citizens Fund. O tom, proč je důležité v ČR podporovat aktivní a odvážnou občanskou společnost, hovoří v rozhovoru programová ředitelka Nadace OSF, Barbora Hořavová.

Monika Granja: Aktivní občanství je jednou z pojistek demokracie

Posláním Výboru dobré vůle – Nadace Olgy Havlové je pomáhat lidem, kteří se pro svůj nepříznivý zdravotní a sociální stav těžko začleňují do společnosti a nemohou se bez pomoci druhých sami o sebe postarat. Díky programu Active Citizens Fund mohla rozšířit oblast podpory tak, aby měla co nejširší dopad a docházelo k celospolečenským změnám, které pomohou řadě znevýhodněných občanů v lepším začlenění do společnosti. O odvaze, aktivním občanství i překonávání bariér jsme hovořili s ředitelkou Výboru dobré vůle, Monikou Granja.


 


Fotogalerie z projektů


Příběhy odvahy v číslech

110 000 000
Kč rozdělených v ČR
14
Krajů v ČR
13
Projektů podpořených systémovými granty
64
Projektů podpořených základními granty
Konsorcium

Přihlášení k newsletteru